top of page

INFO 

RODINNÉ FOCENÍ 

Pokud máte zájem o bližší informace, pokusím se zde odpovědět na nejčastější otázky:)

OBJEDNÁNÍ

Ideální variantou je napsat na e-mail simona.smrckova@seznam.cz nebo zavolat na číslo +420 777899612. Stačí i sms zpráva, co nejdříve Vám zavolám zpět. Vyhněte se, prosím, Facebookové komunikaci.

Termíny rezervuji 2-3 týdny dopředu. Pokud by v termínu domluveném na focení v exteriéru nebylo možné fotit kvůli počasí nebo nemoci, pokusíme se domluvit na nejbližší možné datum.

Co se týká ceny:


10 upravených fotek - 3500 Kč
15 upravených fotek - 4000 Kč

20 upravených fotek - 4500 Kč

25 upravených fotek - 5000 Kč
30 upravených fotek - 5500 Kč

+20 neupravených fotek v JPG  - 1500Kč

JAK FOCENÍ PROBÍHÁ A CO VZÍT S SEBOU?

Děti do 9. měsíců:

V atelieru fotím děti do 8.- 9. měsíců. U prcků zhruba od 1,5 roku je vhodnější zvolit exteriér.

Miminka fotím bez rekvizit, oblečků a kostýmů, pokud byste si přáli i civilnější fotografii, je vhodné pro miminko zvolit výraznější barvy s grafickými vzory, např. s pruhy nebo většími obrázky. A hlavně velikost, která prckovi padne:)

Pro rodiče se naopak hodí jednoduché triko nebo nátělník v  modré, šedé a černé barvě, ideálně pro oba stejné barvy. Vyhněte se prosím potiskům a nápisům, příliš na fotce přitahují pozornost.
Také s sebou prosím vezměte hračky, které má Vaše dítě rádo, abych mohla upoutat jeho pozornost...nejlépe něco hlučného :)
Fotky z ateliéru doporučuji v čb provedení, pokud byste si ale přáli některé i v barvě, upozorněte mě na to prosím.
Následný  převod z čb do barvy je možný za příplatek 200Kč.  Ateliér se nachází na adrese Králova 12, Brno Žabovřesky.

Untitled-1DDD.jpg

Exteriér - děti nad 1,5 roku:
Ideální je propojit max. 4 barvy pro celou rodinu, děti mohou být opět pestřejší. Ideální jsou širší pruhy a výraznější barvy /červená, žlutá, modrá/. Rodiče mohou zvolit tlumenější barvy. Abychom děti alespoň na chviličku zabavili, je vhodný bublifuk, balonky nebo třeba pouštění draka. V případě dětí kolem 3 let /abychom se vyhnuli celkovému bojkotu focení:) / bych Vás poprosila "přibalit" i aktuální podplácedla :)

RODINNE FOCENI BRNO.jpg

TECHNICKÉ INFORMACE K FOCENÍ

Focení trvá zhruba 1 hodinu.

Další důležitou částí je pečlivý výběr a grafické zpracování fotografií /jedná se o kontrast, jas, barvy a barevnou tonalitu, převod do BW/.

Výrazy dítěte jsou v dětském portrétu prioritou, a to i v následném výběru, proto se soustředím hlavně na portrét dítěte. Určitě ale vyfotíme i Váš společný rodinný portrét :)

Zpracování trvá zhruba 3-4 týdny/ záleží na mém pracovním vytížení/. Neupravené fotografie a RAW formát neposkytuji, je ale možné si doobjednat ještě 20 neupravených fotek v jpg formátu z širšího výběru nebo situací, které jsem nevybrala jako finální. 

Fotografie v tiskovém rozlišení posílám přes uschovna.cz nebo wetransfer.com.

Ráda bych Vás také požádala o platbu v hotovosti po focení, faktury ráda zašlu e-mailem.

Pokud je to možné, poprosím Vás o dodržení času schůzky. Když se opozdíte, nevadí, napište mi sms.

Nechoďte ale prosím dříve, než je domluvený čas, mívám v jeden den více klientů a mohlo by se stát, že budu stále pracovat s předcházející rodinou. Děkuji za pochopení.

 

focení_miminek_Brno.jpg

POUKAZY NA RODINNÉ FOCENÍ

 

Poukaz platí rok od odeslání, datum je uvedeno na poukazu. Poté poukaz propadá.
Poukazy je možné zakoupit na 10, 15, 25 nebo 30 fotografií, pro malé děti do 8. měsíců doporučuji 10 max 15 fotografií. Prosím vás , aby mne po předání poukazu obdarovaný kontaktoval co nejdříve, abychom si řekli podrobnosti a domluvili se na termínu focení. Většinou bývám obsazená  dopředu, a nebude možné si vybrat termín na poslední chvíli.

Děti v exteriéru fotím převážně mimo svatební sezonu a zimu, kdy už nám to neumožní počasí...proto je důležité objednat se s dostatečným časovým předstihem. Moc děkuji za pochopení.

KONTAKT 

+420 777899612

INFO 

TĚHOTENSKÉ FOCENÍ 

Focení nastávajících maminek fotím převážně v exteriéru. Ideální je 8. měsíc těhotenství, ale samozřejmě hodně záleží na vás, jak se cítíte. Vhodná doba je ve  večerní hodinách, protože můžeme využít krásné světlo. Optimální hodina se odvíjí podle  ročního období.

Na lokalitě se domluvíme pár dní před focením, záleží také na Vás , jaký typ lokality preferujete.Ráda pracuji v  lesech, rozkvetlých  sadech. Krásné jsou také jezera s loďkami , skály a vysoká tráva nebo kvetoucí louka. Jako  protiklad můžou být tovární haly, industriální budovy, vlaky, graffiti,kolotoče, moderní skleněné budovy nebo např.staré auto:)

Samozřejmě vše se odvíjí od počasí . Velmi hezké jsou dlouhé šaty /výrazná barva  červená, oranžová , žlutá, a další  syté odstíny které jsou v kontrastu s krajinou. V případě zimy si určitě vezměte  kabát, koženou bunda,  barevné velké šály. Na fotografiích více  vyniknou grafické vzory jako  např širší pruhy , puntíky, kontrastní  kombinace. Nejsou příliš vhodné malé vzory a nápisy.

V případě portrétů v těhotenství je vhodná vizážistka, mohu doporučit

Zorku Vláčilovou https://www.zoravisage.com/

Hanku Čihánkovou http://www.cihankova.com/ nebo Simonu Buchtovou https://www.facebook.com/Simona-Buchtov%C3%A1-Make-up-artist-785822184763717/.

Prosím kontaktujte je za včasu, aby měly stále volné termíny 

Makeup  trvá zhruba 1hod, max 1,5hod , focení 1,5hodiny a úprava fotek zhruba 2-3týdny. Upravené fotografie  zasílám přes wetransfer nebo úschovnu .

Pokud už jednoho prcka máte a je pro vás časově nemožné využít vizážistku, nevadí, focení můžeme pojmout jako klasické rodinné focení.. ale pokud by jste byli rádi i za fotky , které budou hlavně o vás tzn fotky , které prezentuji v sekci těhotenské focení, je určitě fajn vzít na focení babičku nebo kamarádku, která by nám většího sourozence na chvilku pohlídala, abych s vámi mohla  pracovat o něco déle :)

 

Co se týká ceny:

7upravených fotek-4000Kč
14 upravených fotek -5500Kč
20 upravených fotek-8000Kč

CO SI VZÍT NA SEBE?

L+O TISK 0001.jpg

Chcete-li vidět moje poslední práce, podívejte se na můj Instagram

bottom of page